Ціна 100 шт. 5 грн.
Латинська назва роду — Asclepias — вказує на те, що рослину застосовували і з лікувальною метою (названа по імені бога лікування Асклепія, або Ескулапа: грец. Asclepios, лат. Aesculapus), оскільки окремі його види мають лікувальні властивості. Дозрілі насінини вкриті волокнистим ватоподібним пухом, за що рослина й отримала свою назву — ваточник.
До Сирії він ніякого відношення не має, тому що родом із Північної Америки. А видова назва «сирійський» залишилася, попри помилку в систематиці.
(//pgr.com.ua)
Багаторічна рослина до 150 см заввишки. Стебла прямостоячі, залистяні, трав'янисті, прості, товсті.
Квітконіжки пухнасті, у 2,5 раза довші за квітки. Квітки великі, до 1 см в діаметрі, світло-рожеві, рожевувато-бузкові, запашні, зібрані у великі зонтикоподібні суцвіття. Мають сильний нектарний запах. Цвіте в липні впродовж 30-35 днів.
Розмножується насінням та вегетативно: за допомогою кореневої порослі, кореневищами та їхніми паростками. Надзвичайно конкурентоспроможний: у місцях масового поширення може легко витісняти інші види рослин. Дуже отруйний для тварин, як й інші види ваточників.
Вважається добрим медоносом: приваблює велику кількість бджіл, ос, метеликів та інших комах. Останнім часом його досить широко використовують в озелененні як декоративну рослину.
Ваточник сирійський — «Ukrboard»