Ціна 1 рослини 35 грн.
Квітка Калістегія (лат. Calystegia), або повий, представляє рід трав'янистих ліан сімейства берізка. Латинська назва, похідне двох грецьких слів, що означають в перекладі «чашечка» і «покривати». У народі цю рослину називають також в'юнком і берізкою, а його махрові сорти - французької трояндою. Родом ліана Калістегія зі Східної Азії: Японії і північного Китаю. У природі відомо близько 25 видів Калістегія, які ростуть переважно в районах з помірним кліматом Північної і Південної півкулі.
Калістегія, або повий, є трав'янистим багаторічників з добре розвиненою кореневою системою, здатною охоплювати велику територію: навесні ви можете несподівано виявити нові паростки на відстані до півтора метрів від старої куртини. Але якщо приборкати її коріння, виставивши огорожу, то користі від неї в саду буде набагато більше, ніж шкоди.
Гнучка лоза Калістегії може досягати в довжину 4 метрів. Трикутні, ниркоподібні або яйцеподібні листя з серцеподібною підставою і хвилястими краями розташовуються на довгих черешках уздовж всього стебла в черговому порядку. В основному вони яскраво-зелені з рельєфним малюнком з жилок. Прості або махрові квітки рожевої або білого забарвлення діаметром від 2 до 9 см розпускаються теж уздовж всієї лози. Плід Калістегії - чотирьохстулкова коробочка з насінням.
(//pgr.com.ua)
Вирощування Калістегія з насіння
Найчастіше повий використовують для оформлення альтанок, арок, перегородок і декорування стін.
Калістегія розмножують переважно поділом кореневища, і роблять це навесні. У березні кореневище маточної рослини звільняють від землі і ділять. Відрізки розміром 5-7 см висаджують горизонтально в торф'яні горщики або широкі ящики, наповнені грунтом, на глибину 3-5 см, попередньо обробивши зрізи товченим деревним вугіллям або золою. Після посадки грунт в ємностях зволожують. Коли з'явилися сходи досягнуть у висоту 5 см, їх прищипують, щоб підвищити кустистість і злегка уповільнити зростання. В середині травня саджанці перед висадкою в сад загартовують.
Посадка Калістегії і догляд за нею в саду
Місце посадки перекопують на глибину багнета лопати ще з осені, в грунт вносять повне мінеральне добриво з розрахунку 2 столові ложки на 1 м², від 5 до 20 кг перегною, 2 склянки золи і стакан доломітового борошна на ту ж одиницю площі.
Саджанці після традиційного двотижневого загартовування висаджують в сад звичайним способом, залишаючи між ними проміжок від 5 до 30 см. Після посадки, щоб Калістегія не захоплював зайву територію, ділянку обмежують, використовуючи для цього шматки шиферу, пластика або сітчасту стрічку шириною 50 см, які вкопують в грунт навколо рослини на глибину 40 см. Крім того, бажано відразу ж встановити для Калістегія опори.
Калістегія, калистегия, Calystegia — «Ukrboard»