Ціна 50 шт. 5 грн.
За зовнішнім виглядом рослина нагадує м`яту. Травка котівник лимонний - багаторічна рослина, що виростає у висоту до 40-100 сантиметрів. Вона володіє прямостоячими розгалуженим чотиригранними бархатисто-опушеними стеблами.
У народі котовник звуть по-різному. Є місця, де його називають м`ятою степової, кропивою лісової, ранків або котячої травою, котовником м`ятним.
(//pgr.com.ua)
Сухі і сушені листочки і пагони застосовують при посол оселедця. Їх використовують як смакову добавку до пряно-солодким соусом. Ними присмачують другі страви, напої, сири і десерти. Вони незамінні при солінні і маринуванні. З їх допомогою ароматизують салати і закуски.
Котовник лимонний використовують для заварювання чаю. Його листя додають в чаї, не роблячи перерв. Вживаючи ефірне масло, що виділяють лимонний запах, надають особливий аромат і смак всіляких алкогольним і тонізуючих напоїв, кондитерської продукції та випічці.
Лікарські
засоби з котовника мають потогінну, протизапальну, відхаркувальні, загальнозміцнюючу дію. Вони здатні знімати біль і жар, заспокоювати, зупиняти кров і регулювати менструації.
Їх призначають для підвищення апетиту, поліпшення функції шлунково-кишкового тракту. А ще для стимуляції травлення прописують котівник лимонний. Лікувальні властивості трави дозволяють застосовувати препарати з неї для усунення судом.
Котівник лимонний, котовник лимонный, шандра — «Ukrboard»